Jste připraveni na další covidový home office?

Podepisování, Schvalování
08. října 2021, 5 minut čtení

Počty nakažených koronavirem opět stoupají a ačkoli vláda před volbami vylučuje další lockdown, je třeba se připravit na situaci, kdy se opět zavřou kanceláře a na řadu přijde práce z domova.

Loňské a letošní lockdowny řádně „zacvičily“ s mnoha firmami, které nebyly připraveny na hromadnou práci z domova. Po telefonu a přes e-maily se sice dá vyřídit to nejzásadnější, ale problém byl se schvalováním a podepisováním dokumentů, jako jsou smlouvy, faktury, objednávky nebo dovolenky. V řadě společností se stále podepisuje ručně na papírové dokumenty a s těmi se logicky během uzavírek kanceláří nedalo příliš pracovat. Někteří to řešili zasíláním dokumentů kurýry, ale to se výrazně prodražilo. Docházení do kanceláře bylo výrazně omezené, nemluvě o neustálém testování všech příchozích.

V této situaci přikročily mnohé firmy k radikální změně: vyměnily zavedený systém fyzického oběhu dokumentů za elektronický, který lze využívat jak při práci v kanceláři, tak kdekoli jinde, a způsob zpracování dokumentů se přitom vůbec nemění. Změna často vycházela z požadavků samotných zaměstnanců, kteří chtěli mít po zkušenosti s delší prací z domova po ruce vše, na co jsou zvyklí v kancelářích. Výrazně tak vzrostla poptávka po možnosti kontrolovat, schvalovat, podepisovat a archivovat potřebné dokumenty vždy a všude, kde se zrovna dotyčný nachází.

Lockdown vás nemusí vůbec nijak omezit

Lidé pochopili, že to, co běžně schvalují v kanceláři a jsou zvyklí si to posílat e-mailem nebo přenášet ze stolu na stůl, lze řešit elektronicky. A nemusí zrovna probíhat další lockdown. Elektronický oběh dokumentů šetří čas a peníze i za normální situace. Manažeři nemusejí kvůli schvalování a podepisování smluv jezdit do kanceláře a zvládnou to jednoduše i mezi schůzkami mimo ni, aniž by se museli vracet a ztrácet tím čas. Nebo využijí chvíli na letišti, nádraží, v taxíku, během dopravní zácpy… Zkrátka jim to zásadním způsobem zjednoduší vyřizování agendy a ušetřený čas můžou věnovat jednáním s dalšími potenciálními klienty nebo plánováním.

Firmu, která přejde na bezpapírový oběh a zpracování dokumentů, vlastně žádný další lockdown vůbec nepostihne. Může pokračovat dál, jako kdyby její zaměstnanci seděli v kanceláři. Nic jí nezdržuje ve vyřizování denní agendy. Nepotřebuje nic tisknout, ručně podepisovat, složitě shánět manažery s podpisovým právem, archivovat dokumenty fyzicky v šanonech… Přesto sedm z deseti českých firem stále dává přednost papírovým verzím dokumentů a ručnímu podepisování. Není mezi nimi i vaše společnost? Jak se vyrovnáte se situací, kdy se kanceláře znovu uzavřou, a i mezi vašimi zaměstnanci se objeví několik covid pozitivních?

Vyzkoušejte naše řešení pro bezpapírovou kancelář Sofa, které je plně integrované do kancelářského softwaru Microsoft Office 365. Přímo z něj můžete dokument nejen schvalovat a podepisovat, ale také archivovat a zasílat k potvrzení druhé straně. A ta nemusí používat přímo řešení Sofa, stačí použít bezplatnou mobilní aplikaci 602 Key pro potvrzení dokumentu.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Schvalujte smlouvy od poboček z regionů online

Schvalujte smlouvy od poboček z regionů online

Nikdo se dnes nechce zdržovat schvalováním návrhů papírových smluv uzavřených obchodními zástupci v terénu nebo v pobočce. Klienti nemají trpělivost čekat celé dny na vyřízení své žádosti. Tak proč to nezvládnout za několik minut?

Rozšíření e-commerce v B2B je jen otázkou času

Rozšíření e-commerce v B2B je jen otázkou času

Martin Plevka řídí divizi Business Unit II, která se nedávno rozšířila, takže má na starosti klienty hned od prvního kontaktu až po předání práce a následnou technickou podporu. Logicky nás zajímalo, jaký má vztah k obchodu. A z jeho odpovědí pochopíte, že ho má doslova v krvi. A jak se společenský člověk dívá na dopady pandemie? Nejen o tom je náš rozhovor.

6 + 2 bezpapírové vychytávky Martina Hoška

6 + 2 bezpapírové vychytávky Martina Hoška

Málokterá česká firma o sobě může tvrdit, že její kořeny sahají až do předminulého století. Jednou z výjimek je Herbadent. Mimochodem, sídlo má stále v domě, který na pražském Smíchově postavil víc než před 100 lety její zakladatel. Její výrobky voní nejen tradicí, ale hlavně 7 bylinami, které používá. „Fluidum naší značky je krásné a stojí za to ho využít, chceme z ní udělat lovebrand,“ říká obchodní a marketingový ředitel firmy Martin Hošek. A nás zajímalo, jak je na tom s výdobytky moderní doby. Konec konců, do Herbadentu přišel z bankovní sféry.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně.