Podepsat se přes mobil? U aplikace Sofa k tomu stačí BankID

Podepisování
04. listopadu 2021, 3 minuty čtení

BankID je k dispozici relativně krátkou dobu, ale rychle si nachází své místo v éře digitalizace. Zjednodušuje a poskytuje důvěru při ověřování identity osob, jak v soukromém, tak podnikatelském nebo státním segmentu. Do své aplikace je integruje také Software602.

602 nabízí služby v oblasti elektronického podepisování. Vlajkovou lodí jejich produktového portfolia je aplikace Sofa, která umožňuje rychlou digitalizaci procesů a nabízí možnost skutečně digitalizovat firmu nebo organizaci, kdy právě elektronický podpis je základním stavebním kamenem bezpapírového fungování.

Sofa SignPoint umožňuje podepisovat elektronicky dokumenty nejrůznějšího typu, od smluv mezi obchodními partnery po komunikaci s veřejnou a státní správou. A zejména pro obchodní partery v podnikatelském segmentu přináší implementaci BankID ověření identity osob při podepisování smluv a jiných dokumentů. Jak to funguje?

Zadavatel smlouvy má možnost vytvořit v aplikaci Sofa k elektronickému podpisu například smlouvu o dílo. Zadá všechny podepisující smluvní strany. Interní podepisovatelé podepíší smlouvu svým přiřazeným certifikátem v aplikaci Sofa. Smluvní protistrana však aplikaci Sofa nemá. A právě díky integraci BankID je možné zadat smluvní protistranu a vyžádat si od ní úkon elektronického podpisu právě díky bezpečnému jednoznačnému ověření identity pomocí BankID.

Více o BankID

BankID je iniciativou několika bankovních domů působících v České republice, které se snaží pomocí této digitální platformy propojovat firmy a instituce s bankami. Z bankovních domů ji aktuálně podporují Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Pro občany představuje bankovní identita prostředek, jehož pomocí se můžou bezpečně a jednoduše elektronicky prokázat při používání online služeb státu, třeba na Portálu občana, firem nebo institucí. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví. Aktuální seznam bank, firem a institucí, které využívají BankID, najdete na www.bankid.cz.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Se smlouvami už nemusíme jezdit za partnery

Se smlouvami už nemusíme jezdit za partnery

Podepisování smluv s obchodními partnery se Petrovi stalo noční můrou. Kvůli koronaviru mu rušili jednu schůzku za druhou a zasílání parafovaných dokumentů kurýry se prodražovalo.

Pandemie obnažila vnitřní nastavení každého z nás

Pandemie obnažila vnitřní nastavení každého z nás

Má za sebou už tisíce pracovních pohovorů, pamatuje dobu, kdy se jí na jedno volné místo přihlásilo 200 uchazečů a současný nábor nových zaměstnanců přirovnává k boji. Ale vždy platí, že se především dívá, zda je potenciální posila 602 bystrá. Magda Brožíková, HR ředitelka 602, totiž ví, že pak má dobrou šanci zapadnout do fungujícího týmu.

6 + 2 bezpapírové vychytávky Romana Stolejdy

6 + 2 bezpapírové vychytávky Romana Stolejdy

Prošel největšími vydavatelskými domy v Česku, kde se staral o to, aby tištěné noviny a časopisy měly co největší prodaný náklad. Dnes vidí budoucnost tištěných médií docela černě, i když magazíny podle něj mají ještě docela šanci. Sám si však tisk až na výjimky už léta nekoupil a dává přednost online zprávám. Dalším zpovídaným v naší bezpapírové anketě je Roman Stolejda, generální ředitel agentur Impression Media a Programmatic Media CZ.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů