Podepsat se přes mobil? U aplikace Sofa k tomu stačí BankID

Podepisování
04. listopadu 2021, 3 minuty čtení

BankID je k dispozici relativně krátkou dobu, ale rychle si nachází své místo v éře digitalizace. Zjednodušuje a poskytuje důvěru při ověřování identity osob, jak v soukromém, tak podnikatelském nebo státním segmentu. Do své aplikace je integruje také Software602.

602 nabízí služby v oblasti elektronického podepisování. Vlajkovou lodí jejich produktového portfolia je aplikace Sofa, která umožňuje rychlou digitalizaci procesů a nabízí možnost skutečně digitalizovat firmu nebo organizaci, kdy právě elektronický podpis je základním stavebním kamenem bezpapírového fungování.

Sofa SignPoint umožňuje podepisovat elektronicky dokumenty nejrůznějšího typu, od smluv mezi obchodními partnery po komunikaci s veřejnou a státní správou. A zejména pro obchodní partery v podnikatelském segmentu přináší implementaci BankID ověření identity osob při podepisování smluv a jiných dokumentů. Jak to funguje?

Zadavatel smlouvy má možnost vytvořit v aplikaci Sofa k elektronickému podpisu například smlouvu o dílo. Zadá všechny podepisující smluvní strany. Interní podepisovatelé podepíší smlouvu svým přiřazeným certifikátem v aplikaci Sofa. Smluvní protistrana však aplikaci Sofa nemá. A právě díky integraci BankID je možné zadat smluvní protistranu a vyžádat si od ní úkon elektronického podpisu právě díky bezpečnému jednoznačnému ověření identity pomocí BankID.

Více o BankID

BankID je iniciativou několika bankovních domů působících v České republice, které se snaží pomocí této digitální platformy propojovat firmy a instituce s bankami. Z bankovních domů ji aktuálně podporují Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Pro občany představuje bankovní identita prostředek, jehož pomocí se můžou bezpečně a jednoduše elektronicky prokázat při používání online služeb státu, třeba na Portálu občana, firem nebo institucí. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví. Aktuální seznam bank, firem a institucí, které využívají BankID, najdete na www.bankid.cz.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Všichni uživatelé elektronického podpisu, kteří používají pro vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů vybrané tokeny a čipové karty, by si měli ověřit, zda-li i oni brzy nepřijdou o platnost jejich podpisů díky končící certifikaci.

Jak usnadnit podpis nového kontraktu?

Jak usnadnit podpis nového kontraktu?

Čas jsou peníze a také komodita, která je stále vzácnější. Každý den musíme pečlivě volit, čemu a proč budeme věnovat svůj čas a zda se nám to vyplatí.

Schvalujte faktury třeba z tramvaje

Schvalujte faktury třeba z tramvaje

Stop zdlouhavému vysedávání v kancelářích, moderní manažer dokáže schvalovat potřebné dokumenty vzdáleně, ať už se nachází kdekoli.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů