Obrázek k článku: Podepsat se přes mobil? U aplikace Sofa k tomu stačí BankID

Podepsat se přes mobil? U aplikace Sofa k tomu stačí BankID

04.11.2021

602 nabízí služby v oblasti elektronického podepisování. Vlajkovou lodí jejich produktového portfolia je aplikace Sofa, která umožňuje rychlou digitalizaci procesů a nabízí možnost skutečně digitalizovat firmu nebo organizaci, kdy právě elektronický podpis je základním stavebním kamenem bezpapírového fungování.

Sofa SignPoint umožňuje podepisovat elektronicky dokumenty nejrůznějšího typu, od smluv mezi obchodními partnery po komunikaci s veřejnou a státní správou. A zejména pro obchodní partery v podnikatelském segmentu přináší implementaci BankID ověření identity osob při podepisování smluv a jiných dokumentů. Jak to funguje?

Zadavatel smlouvy má možnost vytvořit v aplikaci Sofa k elektronickému podpisu například smlouvu o dílo. Zadá všechny podepisující smluvní strany. Interní podepisovatelé podepíší smlouvu svým přiřazeným certifikátem v aplikaci Sofa. Smluvní protistrana však aplikaci Sofa nemá. A právě díky integraci BankID je možné zadat smluvní protistranu a vyžádat si od ní úkon elektronického podpisu právě díky bezpečnému jednoznačnému ověření identity pomocí BankID.

Více o BankID

BankID je iniciativou několika bankovních domů působících v České republice, které se snaží pomocí této digitální platformy propojovat firmy a instituce s bankami. Z bankovních domů ji aktuálně podporují Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Pro občany představuje bankovní identita prostředek, jehož pomocí se můžou bezpečně a jednoduše elektronicky prokázat při používání online služeb státu, třeba na Portálu občana, firem nebo institucí. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví. Aktuální seznam bank, firem a institucí, které využívají BankID, najdete na www.bankid.cz.