Obrázek k článku: Rozšíření e-commerce v B2B je jen otázkou času

Rozšíření e-commerce v B2B je jen otázkou času

30.09.2021

Někdy se říká, že se člověk obchodníkem narodí. Jak je to u Tebe?

Já se narodil jako kosmonaut, pilot formule 1, popelář, voják, fotbalista i hokejista, hollywoodský herec, dokonce jsem uvažoval o kariéře světoznámého zpěváka rockové kapely. Je to dáno mým naturelem: vždycky jsem se cítil dobře mezi lidmi. Rád si s nimi povídám, poznávám je, zajímají mě jejich přání a mám radost, když se je daří splnit – zvláště to platí pro naše klienty.

Kdy jsi začal s obchodem?

Už na základní škole. Jako jeden z prvních na sídlišti jsem vlastnil tzv. „vypalovačku". Při studiu v zahraničí jsem kamarádům dovážel tabákové výrobky z ČR. Když táta kupoval nové auto, vyjednával jsem konečnou cenu se všemi bonusy navíc. Prostě a jednoduše: vztah k obchodu mám v krvi.      

Jsi ředitelem divize Business Unit II. Můžeš ji představit blíže?

Jde o obchodní oddělení, které se zaměřuje na nabídku a prodej našich produktů a služeb v segmentu Statní správa a Komerce. Nově se rozrůstáme o Projektovou kancelář. Dalo by se říct, že jsem teď odpovědný za celý zážitek klienta od prvního kontaktu po předání díla a následnou technickou podporu.

Jak pandemie ovlivnila obchodníky?

Poměrně významně, protože dříve se obchod realizoval na osobních setkáních, ať už formálních, nebo neformálních. Během pandemie jsme museli kontakt s klienty přenést do online prostředí a začít využívat video-hovory.

Jde vlastně dělat byznys on-line?

Z mého pohledu je jen otázkou času, kdy e-commerce v B2B bude stejně přirozená jako v B2C. Takže ano.

Preferuješ home office nebo práci v kanceláři?

Osobně preferuji práci v kanceláři, v terénu. Jsem společenský typ a neumím si představit, že bych měl pracovat převážně z domova. Kontakt s kolegy a zákazníky by mi určitě scházel, přestože moderní technologie dnes plnohodnotně nahrazují tradiční způsoby práce a komunikace. Masy lidí začaly během lockdownu využívat digitální technologie, aby mohly pracovat, nakupovat, studovat a bavit se. Home office nezatracuji, určitě má své výhody a opodstatnění, jen není pro každého.    

Jak rád trávíš volný čas, můžeš nám prozradit své koníčky a zájmy?

Miluji sport. Rád hraju fotbal, jezdím na kole a v zimě lyžuji. Pokud potřebuji vyčistit hlavu a zažít trochu adrenalinu, vyrazím si na projížďku na motorce. S postupem času a zejména od té doby, co jsem se oženil, se mi život změnil. Dříve jsem byl schopný věnovat aktivnímu sportu maximum svého volného času, to se však změnilo s příchodem dětí. Dnes se věnuji převážně jim, užívám si to. Máme rádi cestování, na kolo a lyže vyrážíme celá rodina pravidelně. A fotbal sleduju z pozice pyšného tatínka. 

Dáš nám tip na Tvojí oblíbenou aplikaci či jinou elektronickou vychytávku?

Jednoznačně to bude aplikace Zaparkuju.cz. Protože bydlím za Prahou, jezdím hodně autem a tato appka mi pomáhá šetřit čas a stres s hledáním parkovacího automatu. Mohu jen doporučit.