Rozšíření e-commerce v B2B je jen otázkou času

Digitalizace
30. září 2021, 5 minut čtení

Martin Plevka řídí divizi Business Unit II, která se nedávno rozšířila, takže má na starosti klienty hned od prvního kontaktu až po předání práce a následnou technickou podporu. Logicky nás zajímalo, jaký má vztah k obchodu. A z jeho odpovědí pochopíte, že ho má doslova v krvi. A jak se společenský člověk dívá na dopady pandemie? Nejen o tom je náš rozhovor.

Někdy se říká, že se člověk obchodníkem narodí. Jak je to u Tebe?

Já se narodil jako kosmonaut, pilot formule 1, popelář, voják, fotbalista i hokejista, hollywoodský herec, dokonce jsem uvažoval o kariéře světoznámého zpěváka rockové kapely. Je to dáno mým naturelem: vždycky jsem se cítil dobře mezi lidmi. Rád si s nimi povídám, poznávám je, zajímají mě jejich přání a mám radost, když se je daří splnit – zvláště to platí pro naše klienty.

Kdy jsi začal s obchodem?

Už na základní škole. Jako jeden z prvních na sídlišti jsem vlastnil tzv. „vypalovačku". Při studiu v zahraničí jsem kamarádům dovážel tabákové výrobky z ČR. Když táta kupoval nové auto, vyjednával jsem konečnou cenu se všemi bonusy navíc. Prostě a jednoduše: vztah k obchodu mám v krvi.      

Jsi ředitelem divize Business Unit II. Můžeš ji představit blíže?

Jde o obchodní oddělení, které se zaměřuje na nabídku a prodej našich produktů a služeb v segmentu Statní správa a Komerce. Nově se rozrůstáme o Projektovou kancelář. Dalo by se říct, že jsem teď odpovědný za celý zážitek klienta od prvního kontaktu po předání díla a následnou technickou podporu.

Jak pandemie ovlivnila obchodníky?

Poměrně významně, protože dříve se obchod realizoval na osobních setkáních, ať už formálních, nebo neformálních. Během pandemie jsme museli kontakt s klienty přenést do online prostředí a začít využívat video-hovory.

Jde vlastně dělat byznys on-line?

Z mého pohledu je jen otázkou času, kdy e-commerce v B2B bude stejně přirozená jako v B2C. Takže ano.

Preferuješ home office nebo práci v kanceláři?

Osobně preferuji práci v kanceláři, v terénu. Jsem společenský typ a neumím si představit, že bych měl pracovat převážně z domova. Kontakt s kolegy a zákazníky by mi určitě scházel, přestože moderní technologie dnes plnohodnotně nahrazují tradiční způsoby práce a komunikace. Masy lidí začaly během lockdownu využívat digitální technologie, aby mohly pracovat, nakupovat, studovat a bavit se. Home office nezatracuji, určitě má své výhody a opodstatnění, jen není pro každého.    

Jak rád trávíš volný čas, můžeš nám prozradit své koníčky a zájmy?

Miluji sport. Rád hraju fotbal, jezdím na kole a v zimě lyžuji. Pokud potřebuji vyčistit hlavu a zažít trochu adrenalinu, vyrazím si na projížďku na motorce. S postupem času a zejména od té doby, co jsem se oženil, se mi život změnil. Dříve jsem byl schopný věnovat aktivnímu sportu maximum svého volného času, to se však změnilo s příchodem dětí. Dnes se věnuji převážně jim, užívám si to. Máme rádi cestování, na kolo a lyže vyrážíme celá rodina pravidelně. A fotbal sleduju z pozice pyšného tatínka. 

Dáš nám tip na Tvojí oblíbenou aplikaci či jinou elektronickou vychytávku?

Jednoznačně to bude aplikace Zaparkuju.cz. Protože bydlím za Prahou, jezdím hodně autem a tato appka mi pomáhá šetřit čas a stres s hledáním parkovacího automatu. Mohu jen doporučit. 

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Všichni uživatelé elektronického podpisu, kteří používají pro vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů vybrané tokeny a čipové karty, by si měli ověřit, zda-li i oni brzy nepřijdou o platnost jejich podpisů díky končící certifikaci.

Jak usnadnit podpis nového kontraktu?

Jak usnadnit podpis nového kontraktu?

Čas jsou peníze a také komodita, která je stále vzácnější. Každý den musíme pečlivě volit, čemu a proč budeme věnovat svůj čas a zda se nám to vyplatí.

Schvalujte faktury třeba z tramvaje

Schvalujte faktury třeba z tramvaje

Stop zdlouhavému vysedávání v kancelářích, moderní manažer dokáže schvalovat potřebné dokumenty vzdáleně, ať už se nachází kdekoli.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů