Displej umí oproti papíru podstatně víc

Digitalizace
07. května 2021, 4 minuty čtení

Software602 postupně mění způsob, jak lidé pracují s dokumenty. A k tomu mění i svou firemní identitu. Nejen na to jsme se zeptali Ladislava Zdobinského, který má všechny změny z pozice ředitele marketingu Šestsetdvojky na starosti.  

Logo pouze s číslovkou 602 a spojení s digitalizací. Je to hlavní změna?

Klíčové je jasné sdělení, žádné kudrlinky kolem. Zní to možná jednoduše, ale je to pekelně těžké. Naše služby mají ambice změnit kancelářskou práci, která otrocky vyžaduje všechno na papíře. Je čas posunout se vpřed.

Stejně jako jsme díky vašemu textovému editoru T-602 nemuseli psát texty na mechanickém stroji?

Teď nám to přijde úplně automatické a mnozí netuší, jak složité bylo psát právě na stroji a udělat třeba překlep, nemluvě o výraznějších změnách textu. Text si už mnoho let měníme libovolně na monitoru počítače, tisknete až potom.

Vy teď novou firemní identitou říkáte, že je čas v tom pokračovat?

Papír nikomu nic neudělal, ale nahradil ho displej, protože na rozdíl od něj umí podstatně víc. Říkáme jednoduše: pojďte využít všech výhod displeje, nemusí to bolet, naopak vám to zásadně pomůže. Stále více si to uvědomujeme v posledních měsících, kdy jsme často na home-office.

Jak se vlastně změnil váš typický pracovní den kvůli pandemii?

Díky technologiím pracuji více. Máme dost videokonferencí, na které je potřeba rychleji reagovat a věnovat se přípravě. Méně cestuji, což je pozitivní, jak pro můj čas, tak pro planetu. Jsem více s rodinou, za což mám doma plusové body navíc.

Jaké IT pomocníky používáte nejčastěji?

Moje kombinace je obyčejná: notebook, telefon plus přístup na internet. Opravdu nic dalšího není potřeba právě díky našim řešením. Mimochodem, mám Apple a na něm Microsoft 365. Funguje to bezvadně, je to takový Applesoft.

Vy opravdu nepoužíváte papír?

Mám jen „nápadovník“, který je papírový. Osobně si zapisuji poznámky do bloku hlavně kvůli lepšímu zapamatování. Vše ostatní už řeším zcela digitálně. Dokonce se začínám skoro zlobit, když po mne kdokoliv chce papírový formulář, potvrzení na papíru nebo podepsat jakoukoliv kravinu. Už jsem si totiž zvykl, že to není potřeba a funguje to právě díky našemu řešení Sofa.

Jak rychle se prosadí koncept paperless office jako kancelářský standard?

Více než 90 % firemní dokumentace vzniká jen elektronicky. Nedává smysl si vše tisknout jen kvůli vlastnoručnímu podpisu a skenovat. Věřím, že se nám podaří na tomto poli významně pokročit dopředu.

Co je pro vás hlavní výhodou bezpapírové kanceláře?

Funguje odkudkoliv, nejste nijak omezeni tím, kde se nachází vaše kancelář. Když na to přejdete, rychle si zvyknete, protože je to výrazně výhodnější a příjemnější.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Stop závislosti na papíru! I při podepisování

Stop závislosti na papíru! I při podepisování

Elektronický podpis se stává nezbytnou součástí administrativní výbavy moderní firmy. A nejen on – také nástroje, které vám umožní s partnery odsouhlasit a podepsat smlouvu, aniž byste se museli fyzicky potkat.

Šťastný nový digitální rok!

Šťastný nový digitální rok!

Je poslední den v roce. Firmy rekapitulují, co se povedlo, a co naopak ne a všichni si přejeme ústup pandemie. V Software602 jsme to nazvali Hardcore rok? Software řešení! A pevně věříme, že s novou vládou vstupujeme do úspěšného roku 2022. Především digitálního!

„Nemravná“ historie aneb 602, jak ji asi neznáte

„Nemravná“ historie aneb 602, jak ji asi neznáte

Od roku 2004 vede divizi eGovernment. Zažil ovšem i podstatně dřívější éru, kdy textový editor T602 doslova učil Čechy psát na počítači. Pavel Nemrava. Skvělý společník pro řadu zaměstnanců 602, ve které strávil bezmála 30 let. Logicky jsme se ptali hlavně na to, co si už pamatuje jen on... a Richard Kaucký.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů