6+2 bezpapírové vychytávky Terezy Franc

Digitalizace
25. března 2021, 4 minuty čtení

Představujeme vám novou rubriku, v níž budeme zpovídat úspěšné podnikatele a známé osobnosti z jejich snah o fungování bez papíru. Dnes s Terezou Franc, první českou Madam Cognac & Champagne.

1.
Kdy jste byla naposledy na úřadě? 

Vyzvednout známky na popelnice 2021. Ty bohužel zatím online posílat neumí. A mimo obecní úřad pak matrika v Praze, kde jsem musela podat vysvětlení společně s manželem, proč naše druhá dcera bude mít příjmení bez -ová, tedy stejně jako matka či sestra. Neuvěřitelná administrativní zbytečnost pro obě strany.

2.
Máte tiskárnu? Kdy jste ji naposledy použila?

Ano a používám celkem pravidelně – aktuálně pro tisk podkladů pro online školku, pro lekce francouzštiny nebo pro scénáře k mým online prezentacím. Ráda si do podkladů vepisuji poznámky tužkou. V tomhle jsem stará škola. Na druhou stranu mám většinu podkladů online, v cloudu, takže je mohu otevřít odkudkoli a kdykoli.

3.
Šanon nebo cloud?

Převážně cloud. Ale některé dokumenty preferuji v tištěné podobě, historicky mám řadu smluv s různými institucemi pouze v tištěné podobě. A pořád to vnímám jako určitou jistotu, jako backup, když náhodou počítač klekne či přijde blackout…

4.
Jaké používáte sociální sítě? 

LinkedIn, Instagram i Facebook. Něco více pro firemní prezentaci, něco pro image osobní značky. Poměrově přibližně stejně.

5.
Kdy jste si naposledy koupila noviny nebo časopis?

Upřímně, v době lockdownu, bez školek, jeslí, bez babiček a se zodpovědností vést malou firmu, na čtení novin či časopisů nezbývá moc času. Pro základní běžné informace využívám internet a časopisy jsou spíše pro inspiraci v byznysu, ve světě designu, umění či jógy. Do rukou se mi občas dostane Proč ne? nebo Forbes.  

6.
Za jak dlouho dotáhneme Estonsko v míře
digitalizace?

Neodvážím si odhadovat vzhledem k tomu, že o digitalizaci ve státní správě se u nás hovoří již desítky let a stále mám pocit, že je na stole polovičaté řešení. Něco jde velmi jednoduše digitálně (například řada firemních úkonů) a pro jiné úkony je potřeba fyzická přítomnost.

+ 1.
V jakém programu jste psala seminárky/diplomku? (T602 nebo ?)

Vysokou školu v Británii jsem ukončovala v roce 2009 a tehdejší disertační práci jsem psala ve Wordu.

+ 2.
Dáte nám tip na Vaší nejlepší pracovní vychytávku (aplikaci, gadget, …)?

Vzhledem k povaze mé práce, která je založena na prezentaci osobního brandu, firemního brandu a tvorbě contentu, ráda využívám aplikace Canva nebo FilmMaker Pro. Pro naše unikátní online degustace využíváme aplikaci Zoom a občas taky sáhnu po CamScanner, které mi nahrazuje tradiční scanner. A pro odlehčení, takový gadget v mém privátním nahrávacím studiu je kruhové světlo, které z unavené matky po celém dni, udělá svěží a reprezentativní 1. českou Madame Cognac & Champagne. :-)

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Digitální formuláře Sofa s propojením na Microsoft 365

Používáte kancelářský software Microsoft 365 a uvažujete o zavedení interního oběhu dokumentů s jejich následnou archivací? S naší aplikací Sofa si Microsoft 365 báječně rozumí, takže dokumenty vytvářené ve Wordu nebo Excelu můžete odesílat rovnou z Office do oběhu ve firmě. Ale to není vše.

Zkuste elektronicky podepisovat na měsíc zdarma!

Zkuste elektronicky podepisovat na měsíc zdarma!

Patříte mezi ty uživatele, kteří neradi nakupují zajíce v pytli a nejraději si daný produkt nejdříve osobně vyzkouší, než sáhnou do peněženky? Pokud vaše firma stále ještě nepodepisuje dokumenty elektronicky, máte šanci si to na měsíc zkusit úplně zdarma.

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Všichni uživatelé elektronického podpisu, kteří používají pro vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů vybrané tokeny a čipové karty, by si měli ověřit, zda-li i oni brzy nepřijdou o platnost jejich podpisů díky končící certifikaci.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů