6+2 bezpapírové vychytávky Terezy Franc

Digitalizace
25. března 2021, 5 minut čtení

Představujeme vám novou rubriku, v níž budeme zpovídat úspěšné podnikatele a známé osobnosti z jejich snah o fungování bez papíru. Dnes s Terezou Franc, první českou Madam Cognac & Champagne.

1.
Kdy jste byla naposledy na úřadě? 

Vyzvednout známky na popelnice 2021. Ty bohužel zatím online posílat neumí. A mimo obecní úřad pak matrika v Praze, kde jsem musela podat vysvětlení společně s manželem, proč naše druhá dcera bude mít příjmení bez -ová, tedy stejně jako matka či sestra. Neuvěřitelná administrativní zbytečnost pro obě strany.

2.
Máte tiskárnu? Kdy jste ji naposledy použila?

Ano a používám celkem pravidelně – aktuálně pro tisk podkladů pro online školku, pro lekce francouzštiny nebo pro scénáře k mým online prezentacím. Ráda si do podkladů vepisuji poznámky tužkou. V tomhle jsem stará škola. Na druhou stranu mám většinu podkladů online, v cloudu, takže je mohu otevřít odkudkoli a kdykoli.

3.
Šanon nebo cloud?

Převážně cloud. Ale některé dokumenty preferuji v tištěné podobě, historicky mám řadu smluv s různými institucemi pouze v tištěné podobě. A pořád to vnímám jako určitou jistotu, jako backup, když náhodou počítač klekne či přijde blackout…

4.
Jaké používáte sociální sítě? 

LinkedIn, Instagram i Facebook. Něco více pro firemní prezentaci, něco pro image osobní značky. Poměrově přibližně stejně.

5.
Kdy jste si naposledy koupila noviny nebo časopis?

Upřímně, v době lockdownu, bez školek, jeslí, bez babiček a se zodpovědností vést malou firmu, na čtení novin či časopisů nezbývá moc času. Pro základní běžné informace využívám internet a časopisy jsou spíše pro inspiraci v byznysu, ve světě designu, umění či jógy. Do rukou se mi občas dostane Proč ne? nebo Forbes.  

6.
Za jak dlouho dotáhneme Estonsko v míře
digitalizace?

Neodvážím si odhadovat vzhledem k tomu, že o digitalizaci ve státní správě se u nás hovoří již desítky let a stále mám pocit, že je na stole polovičaté řešení. Něco jde velmi jednoduše digitálně (například řada firemních úkonů) a pro jiné úkony je potřeba fyzická přítomnost.

+ 1.
V jakém programu jste psala seminárky/diplomku? (T602 nebo ?)

Vysokou školu v Británii jsem ukončovala v roce 2009 a tehdejší disertační práci jsem psala ve Wordu.

+ 2.
Dáte nám tip na Vaší nejlepší pracovní vychytávku (aplikaci, gadget, …)?

Vzhledem k povaze mé práce, která je založena na prezentaci osobního brandu, firemního brandu a tvorbě contentu, ráda využívám aplikace Canva nebo FilmMaker Pro. Pro naše unikátní online degustace využíváme aplikaci Zoom a občas taky sáhnu po CamScanner, které mi nahrazuje tradiční scanner. A pro odlehčení, takový gadget v mém privátním nahrávacím studiu je kruhové světlo, které z unavené matky po celém dni, udělá svěží a reprezentativní 1. českou Madame Cognac & Champagne. :-)

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Spolupráce s Gordic: ePodpisy, ePečetě a časová razítka

Spolupráce s Gordic: ePodpisy, ePečetě a časová razítka

Klienti společnosti Gordic se díky certifikovanému partnerství se Software602 obejdou při kvalifikovaném elektronickém podepisování bez tokenů nebo čipových karet. Uživatelé informačního systému GINIS nyní mohou podepisovat a pečetit jednodušeji a levněji.

Sofa umí podepisovat už i ve Wordu

Sofa umí podepisovat už i ve Wordu

Představte si službu, díky níž můžete na počítači napsat smlouvu nebo jiný dokument a rovnou ji v tom samém textovém editoru elektronicky podepsat a odeslat ke schválení a podpisu druhé straně. Utopie? Nikoli.

Naše řešení fungují, proto o ně má zájem i konkurence

Naše řešení fungují, proto o ně má zájem i konkurence

Pokud chcete vědět cokoliv o eGovernmentu, zeptejte se Jana Frka, zástupce ředitele divize eGovernment v 602ce. My jsme se však zeptali i na chytrou domácnost, kterou si vyladil až k dokonalosti. A jelikož patří mezi 2 % nejinteligentnějších lidí na světě, nemohli jsme začít ničím jiným.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně.