6 + 2 bezpapírové vychytávky Romana Stolejdy

Digitalizace
19. listopadu 2021, 4 minuty čtení

Prošel největšími vydavatelskými domy v Česku, kde se staral o to, aby tištěné noviny a časopisy měly co největší prodaný náklad. Dnes vidí budoucnost tištěných médií docela černě, i když magazíny podle něj mají ještě poměrně šanci. Sám si však tisk, až na výjimky, už léta nekoupil a dává přednost online zprávám. Dalším zpovídaným v naší bezpapírové anketě je Roman Stolejda, generální ředitel agentur Impression Media a Programmatic Media CZ.

1.
Kdy jste byl naposledy na úřadě? 

Na úřadě jsem byl naposledy v březnu, když jsem odevzdával daňové přiznání. Jinak ale z každé návštěvy na úřadě radost nemám. Dlouhé čekání, a nakonec se vždy na konci dozvím, že mi schází nějaký dokument, a tak to celé musím absolvovat několikrát za sebou. A když k tomu přičteme neochotu úředníků, je každá taková návštěva spíše stresujícím zážitkem. 

2.
Máte tiskárnu? Kdy jste ji naposledy použil?

Ano mám, vzhledem k tomu, že mám doma děti školou povinné, tak je tiskárna poměrně v permanenci.

3.
Šanon nebo cloud?

No určitě ŠANON, ale k tomu je důležitá i má asistentka, bez ní by to nefungovalo. :-)

4.
Jaké používáte sociální sítě? 

Používám dnes ty nejpopulárnější, a to Facebook a Instagram.

5.
Kdy jste si naposledy koupil noviny nebo časopis?

Od roku 1996 jsem pracoval ve vydavatelstvích. Pamatuji dobu, kdy se například Vlasty prodávalo 350 000 ks, dnes už noviny nemají šanci uspět, i když chápu, že se to vydavatelům moc líbit nebude. Noviny jsem nekoupil už roky a na prodaných nákladech deníků je vidět, že nejsem jediný. Noviny nemají možnost konkurovat online zprávám, sice se snaží, ale z podstaty věci to prostě nejde. Když noviny vyjdou, jejich zprávy jsou už staré. Magazíny mají v tomto lepší pozici. Tištěný časopis si kupuji pouze cestou na letiště, a to měsíčník History revue.

6.
Za jak dlouho dotáhneme Estonsko v míře digitalizace?

Bojím se, že nikdy. I když bych si to moc přál. V praxi by to znamenalo propustit mnoho úředníků, a to si žádná vláda nedovolí. Jsou to přeci jen voliči a není nic horšího než nespokojený volič. Takže se kolem toho budou dělat tanečky, bude to ve volebních programech některých stran, ale skutečnou digitalizaci vlastně nikdo nechce.

+ 1.
V jakém programu jste psal seminárky/diplomku? 

Jsem generace Wordu.

+ 2.
Dáte nám tip na Vaší nejlepší pracovní vychytávku (aplikaci, gadget, …)?

Nejlepší pracovní vychytávka jsou LIDÉ, kteří znají a mají rádi svou práci.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Pozor na končící platnost tokenů! Jak to vyřešit?

Všichni uživatelé elektronického podpisu, kteří používají pro vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů vybrané tokeny a čipové karty, by si měli ověřit, zda-li i oni brzy nepřijdou o platnost jejich podpisů díky končící certifikaci.

Jak usnadnit podpis nového kontraktu?

Jak usnadnit podpis nového kontraktu?

Čas jsou peníze a také komodita, která je stále vzácnější. Každý den musíme pečlivě volit, čemu a proč budeme věnovat svůj čas a zda se nám to vyplatí.

Schvalujte faktury třeba z tramvaje

Schvalujte faktury třeba z tramvaje

Stop zdlouhavému vysedávání v kancelářích, moderní manažer dokáže schvalovat potřebné dokumenty vzdáleně, ať už se nachází kdekoli.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů