6 + 2 bezpapírové vychytávky Kateřiny Hrubešové

Digitalizace
22. října 2021, 3 minuty čtení

Dlouhá léta vedla jako ředitelka Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) a hájila online média v boji o inzertní koláč. Letos v květnu ale Kateřina Hrubešová změnila dres a postavila se do čela Nadačního fondu pro nezávislou žurnalistiku, který se snaží pomáhat médiím v nelehké finanční situaci. „Úbytek příjmů se na jejich fungování podepisuje zvlášť drasticky. Fond je tu proto, aby jim pomohl přežít a umožnil jim pracovat, poskytovat čtenářům kvalitní a rychlé informace a nastavil vysokou laťku nezávislé žurnalistiky,” vysvětluje svoje nové poslání. Potřebuje při něm Kateřina Hrubešová papír, nebo se bez něj obejde?

1.
Kdy jste byla naposledy na úřadě? 

No, už si moc nepamatuju, všechno se snažím řešit online.

2.
Máte tiskárnu? Kdy jste ji naposledy použila?

To, bohužel ano, občas musím, kvůli smlouvám.

3.
Šanon nebo cloud?

Cloud a interní úložiště a update zálohy, jsem paranoidní.

4.
Jaké používáte sociální sítě? 

Pro „starý“ Facebook, pro intelektuály Twitter, pro inspiraci Instagram 😊 a to musí stačit, další by moje pozornost a ego neunesly.

5.
Kdy jste si naposledy koupila noviny nebo časopis?

No to jste mě dostali, to si opravdu nepamatuji, určitě to musel být nějaký deník, tabloidy nebo lakované tituly asi ne. Ale vlastně de facto všechny, protože pro Rating nakupujeme tituly a předplatné 😊. Ovšem tam čtu v rámci supervize jen to, co se tzv. nepovedlo.

6.
Za jak dlouho dotáhneme Estonsko v míře digitalizace?

Asi nikdy, jak to tak můžu hodnotit za posledních 25 let.

+ 1.
V jakém programu jste psala seminárky/diplomku? 

No v žádném programu, psala jsem diplomku na psacím stroji přes kopíráky a programovali jsme ve Fortranu a měli jsme děrné štítky. To je doba ledová, to si dneska nikdo už nedovede představit.

+ 2.
Dáte nám tip na Vaší nejlepší pracovní vychytávku (aplikaci, gadget, …)?

Nejlepší schedule time management zaměstnané ženy je v její hlavě, ale jak říkám svým kolegům, co nemám v elektronickém kalendáři s alerty v rámci denního režimu, to jako by nebylo.

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Se smlouvami už nemusíme jezdit za partnery

Se smlouvami už nemusíme jezdit za partnery

Podepisování smluv s obchodními partnery se Petrovi stalo noční můrou. Kvůli koronaviru mu rušili jednu schůzku za druhou a zasílání parafovaných dokumentů kurýry se prodražovalo.

Pandemie obnažila vnitřní nastavení každého z nás

Pandemie obnažila vnitřní nastavení každého z nás

Má za sebou už tisíce pracovních pohovorů, pamatuje dobu, kdy se jí na jedno volné místo přihlásilo 200 uchazečů a současný nábor nových zaměstnanců přirovnává k boji. Ale vždy platí, že se především dívá, zda je potenciální posila 602 bystrá. Magda Brožíková, HR ředitelka 602, totiž ví, že pak má dobrou šanci zapadnout do fungujícího týmu.

6 + 2 bezpapírové vychytávky Romana Stolejdy

6 + 2 bezpapírové vychytávky Romana Stolejdy

Prošel největšími vydavatelskými domy v Česku, kde se staral o to, aby tištěné noviny a časopisy měly co největší prodaný náklad. Dnes vidí budoucnost tištěných médií docela černě, i když magazíny podle něj mají ještě docela šanci. Sám si však tisk až na výjimky už léta nekoupil a dává přednost online zprávám. Dalším zpovídaným v naší bezpapírové anketě je Roman Stolejda, generální ředitel agentur Impression Media a Programmatic Media CZ.

 eBook Paperless office zdarma

Jak přejít na skutečně bezpapírovou kancelář.

Jak se zbavit zbytečného papírování a efektivně využit čas. Na toto téma je eBook Paperless office. Najdete zde odpovědi nejen na to, jak chytře digitalizovat kancelář, ale mnohem více. Stačí jeden klik a máte vše u sebe. Jednoduše a digitálně. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů