Konica Minolta

Konec papírových faktur a přechod na e-fakturaci pod taktovkou společnosti Software602 přinesl snížení nákladů a dokonalý přehled o dokumentech.

Výchozí stav: 100 000 tištěných dokladů ročně

Už jen náklady na samotný tisk tolika dokumentů byly nemalé. Další významnou položkou v rozpočtu pak byly výdaje na rozesílání. A ve výsledku firma neměla žádný přehled o tom, zda se faktura skutečně dostala až ke klientovi. 

Jednoznačnými cíli bylo ušetřit finance a zároveň zvýšit zákazníkovo pohodlí. Při úvahách o přechodu na e-fakturaci však panovala obava, aby digitalizované dokumenty splňovaly veškeré potřebné náležitosti. Společnost potřebovala 100% záruku, že elektronické faktury budou zcela plnohodnotné a akceptovatelné úřady. Změna se proto neuskutečnila ze dne na den, ale postupně. 

Naše řešení patří díky své flexibilitě i detailnímu dodržení legislativních požadavků mezi ty nejlepší na trhu. Výsledek projektu tomu odpovídá.

Ondřej Málek

obchodní manažer divize Commerce společnosti Software602

Od PDF v e-mailu po ucelené sofistikované řešení 

Při přechodu na e-fakturaci se začaly vybraným klientům posílat faktury e-mailem ve formátu PDF. Zdrojem dat ve společnosti je ekonomický systém Microsoft Dynamics (Navision), který Software602 využil při vývoji integrovaného řešení, propojující Microsoft SharePoint a zákaznický portál firmy. 

V ERP systému firmy jsou PDF dokumenty nově opatřeny metadaty i kvalifikovanou elektronickou značkou, potvrzující věrohodnost původu a neporušitelnost obsahu, případně i časovým elektronickým razítkem. Řešení má i automatické funkce: kontroluje korektnost dokladů před odesláním a hlídá platnost podpisového certifikátu.

Přínosy e-fakturace

  • Dokonalý přehled: Řešení Software602 ukládá veškeré záznamy o stažení dokumentů. Zaměstnanci Konica Minolta přesně vidí, kdo si fakturu již stáhl, případně mohou znovu odeslat notifikační e-mail.
  • Jednoduchý přístup: Uživatelé do archivu faktur pohodlně vstupují z ERP systému nebo z MS SharePoint. Mají zde k dispozici řadu pokročilých funkcí. 
  • Maximální pohodlí: Zákazníci si faktury jednoduše stáhnou na zákaznickém portálu Konica Minolta, kde jsou zvyklí získávat veškeré informace o stavu zakázky, zadávat servisní požadavky apod.
  • Snížení nákladů: S výjimkou několika málo zákazníků kompletně odpadly náklady na tisk i rozesílání. Snížila se také pracnost vystavování faktur.
  • 100% soulad s legislativou: Elektronické doklady odpovídají veškerým požadavkům české i evropské legislativy.

Naše společnost se dlouhodobě aktivně angažuje v rozvoji evropských norem pro archivaci dokumentů. Těší nás, že firma Konica Minolta vsadila na naše know-how a my jsme mohli potvrdit, že moderní řešení může být spolehlivé, efektivní, uživatelsky jednoduché a že jej lze integrovat zcela bezproblémově.

ONDŘEJ MÁLEK 

obchodní manažer divize Commerce společnosti Software602

Priložené súbory

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás

a medzitým sa rozlúčte s papierom

Využite kontaktný formulár

Volajte
+420 602 256 304