PODEJTO datovou schránkou

Portál PODEJTO pro podání podnikatelů i občanů s datovou schránkou vůči státu z libovolného zařízení zprovoznily bezplatně na adrese www.podejto.cz společnosti DATASYS, NEWPS.CZ a Software602.Desítky...

Portál PODEJTO pro podání podnikatelů i občanů s datovou schránkou vůči státu z libovolného zařízení zprovoznily bezplatně na adrese www.podejto.cz společnosti DATASYS, NEWPS.CZ a Software602.

Desítky elektronických podání na jednom místě

Portál sdružuje na jednom místě formuláře dostupných elektronických podání, které pokrývají agendy spojené s daněmi, sociálním a zdravotním pojištěním, žádosti o autorizované výpisy ze základních a veřejných registrů.

Podnikatel, typicky OSVČ, zadá v internetovém prohlížeči své IČ, systém automaticky vyplní údaje, které jsou dostupné k zadanému IČ. Formulář je po doplnění uživatelem autorizován zadáním přístupových údajů k datové schránce a odeslán příslušnému úřadu. Odeslaná podání pak uživatel najde ve své datové schránce, stejně tak jako elektronické výpisy nebo výsledek podání. Pokud přistupuje uživatel na portál z mobilních zařízení u některých podání s povinným připojením příloh je nabídnutá instalace doplňkové mobilní aplikace.

Novinkou je elektronické podání, pomocí kterého je možné oznámit například černou skládku, poškozené dopravní značení či jinou závadu mobilní aplikací (stejnou jako u podání s přílohami) pro libovolný operační systém tj. Android, iOS, Windows Mobile. Uživatel situaci vyfotí ze svého chytrého telefonu (lze samozřejmě využít i tablet), aplikace doplní místo, nabídne místně příslušný úřad, na který se odešle datová správa s oznámením v PDF formátu s označením místa na mapě podle GPS souřadnic.

Přiznání k dani z příjmu i DPH na portálu Podejto.cz

Od roku 2015 budou formuláře Přiznání k dani z přidané hodnoty i Výpis z evidence pro daňové účely volně dostupné na portálu Podejto.cz. V únoru 2015 zde bude také vydán formulář pro Podání přiznání k dani z příjmu fyzických i právnických osob. S možností vyplnění na počítači, tabletu i mobilu a s podporou podání prostřednictvím datové schránky, bez nutnosti elektronického podpisu. To vše zcela zdarma pro každého.

Portál PODEJTO se bude průběžně rozšiřovat o další elektronická podání jako například odeslání elektronické faktury ve formátu ISDOC do datové schránky úřadu, ale i další šikovná elektronická podání, na které upozorní samotní podnikatelé nebo úřady.

Přejděte na portál Podejto.cz a usnadněte si tak cestu k úřadům

/* */

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás

a medzitým sa rozlúčte s papierom

Využite kontaktný formulár

Volajte
+420 602 256 304