Odborný článek v recenzovaném časopise

Prestižní recenzovaný časopis Data Security Management publikoval článek konzultanta Software602 Jakuby Žemličky Elektronické podpisy CAdES v novém.

logo časopisu Data Security ManagementPrestižní recenzovaný časopis Data Security Management publikoval článek konzultanta Software602 Jakuby Žemličky Elektronické podpisy CAdES v novém. Text prošel odborným recenzním řízením, jehož se zúčastnili univerzitní profesoři a docenti, právníci specializovaní na otázky elektronické komunikace i experti z firem jako jsou Telefónica a KPMG.

Publikovaný text si podrobně všímá dokumentů ETSI TS 101 733 V2.2.1 a ETSI TS 103 173 V2.2.1 (2013-04) vydaných Evropským institutem pro telekomunikační standardy. Tyto dokumenty aktualizují definici formátu CAdES, který je na celém území Evropské unie tzv. referenčním formátem pro připojování elektronického podpisu k datům v libovolném formátu. Nová úprava definuje mimo jiné archivní časové razítko třetí generace (ATSv3), s jehož připojením lze udržet nezpochybnitelnou věrohodnost původu a neporušenost obsahu dokumentu po neomezeně dlouhou dobu.

Společnost Software602 se formáty PAdES, CAdES a XAdES vyžadovanými Rozhodnutím EK 130/2011/EU a následně legislativou všech členských států zabývá už delší dobu. Její experti působí v pracovních komisích ETSI a její produkty úspěšně prošly testováním ETSI.

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás

a medzitým sa rozlúčte s papierom

Využite kontaktný formulár

Volajte
+420 602 256 304