Nová verze formátu CAdES

Konzultanti Software602 se v rámci pracovní skupiny ETSI podíleli na přípravě nové verze normy CAdES pro připojování elektronického podpisu k dokumentům a jejich archivaci. Práce na aktualizaci...

logo ETSIKonzultanti Software602 se v rámci pracovní skupiny ETSI podíleli na přípravě nové verze normy CAdES pro připojování elektronického podpisu k dokumentům a jejich archivaci. Práce na aktualizaci stávající normy již byly dokončeny, takže upravené znění bude vydáno na jaře letošního roku. Tím se stane součástí české i evropské legislativy (změny normy se do zákonů promítají automaticky).

K největším změnám patří podpora archivních časových razítek třetí generace (ATSv3), v nichž jsou uchovány informace o složení a pořadí atributů elektronického podpisu, z kterých je počítán kontrolní otisk (hash). Zároveň bude v nové verzi normy CAdES umožněno vzdálené opatření archivního časového razítka jen na základě otisku původního dokumentu - platí ovšem jen pro externí elektronické podpisy.

CAdES (CMS Advanced Electronic Signature) definuje pravidla pro připojování elektronických podpisů k datům v libovolném formátu. Tuto normu vydává ETSI (European Telecommunications Standards Institute) a jedná se o jeden ze tří formátů (spolu s PAdES pro podepisování PDF a XAdES pro podepisování XML souborů) akceptovaných českou a evropskou legislativou.

Konzultanti Software602 se účastní činnosti pracovních skupin ETSI již delší dobu. Umožňuje jim to získat detailnější znalost norem, a zároveň zajistit, že při přípravě nových verzí budou zohledněny potřeby organizací v České republice.

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás

a medzitým sa rozlúčte s papierom

Využite kontaktný formulár

Volajte
+420 602 256 304