BusinessIT: Proč je důležité archivovat elektronické dokumenty podle PAdES, CAdES či XAdES

Internetový časopis BusinessIT zveřejnil článek, v němž se expert společnosti Software602 Martin Vondrouš zabývá specifikacemi připojování elektronického podpisu k dokumentům určeným pro dlouhodobou...

logo BusinessITInternetový časopis BusinessIT zveřejnil článek, v němž se expert společnosti Software602 Martin Vondrouš zabývá specifikacemi připojování elektronického podpisu k dokumentům určeným pro dlouhodobou archivaci. „Existují různé způsoby, jak elektronický podpis připojit. Jaký má být použit šifrovací algoritmus? Jak je to s časovým razítkem? Stačí jeho jednorázové připojení nebo má být pravidelně nahrazováno novějším? Má být připojeno ke každému podpisu na dokumentu nebo stačí jedno na celý dokument? Víte, že jsou různé typy časových razítek? Od prvního července je ale jasno. Po novele zákona o archivnictví a spisové službě a po novele zákona o elektronickém podpisu je jednoznačně určeno, že referenčními formáty jsou PAdES, CAdES a XAdES,“ konstatuje Martin Vondrouš.

V článku dále vysvětluje, jaké požadavky musí dokument s připojeným elektronickým podpisem splňovat, aby byl spolehlivě použitelné pro dlouhodobou archivaci (LTV – Long Term Validation), jaké kroky nesmí při práci s LTV dokumenty vynechány a jaké jsou možnosti rozšíření stávající infrastruktury o potřebné funkce.

  • Článek Proč je důležité archivovat elektronické dokumenty podle PAdES, CAdES či XAdES najdete zde.
  • O nabídce společnosti Software602 pro LTV se dozvíte zde.

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás

a medzitým sa rozlúčte s papierom

Využite kontaktný formulár

Volajte
+420 602 256 304