10 milionů výpisů Czech POINTu

Síť kontaktních míst veřejné správy Czech POINT překonala hranici 10 milionů výpisů. V současné době je každý měsíc vydáváno 150 – 200 000 výpisů. To znamená, že i kdyby vydání každého dokumentu...

Síť kontaktních míst veřejné správy Czech POINT překonala hranici 10 milionů výpisů. V současné době je každý měsíc vydáváno 150 – 200 000 výpisů. To znamená, že i kdyby vydání každého dokumentu ušetřilo žadateli pouze jedinou hodinu času, přináší Czech POINTy českým firmám úsporu 400 milionů korun měsíčně! Více než 40% vydaných výpisů připadá na rejstřík trestů, následují katastr nemovitostí a obchodní rejstřík.

logo CzechPOINTSpolečnost Software602 se na projektu Czech POINT podílela od samého začátku, je jedním z autorů architektury a dodavatelem klíčové technologie – formulářového rozhraní. Právě toto dynamické formulářové rozhraní umožnilo Czech POINT velmi snadno rozšiřovat o další agendy i uživatele. Síť kontaktních míst Czech POINT se tak mohla rozrůst z jediné pobočky na úřadu městské části Praha 13 (kde byly provozovány tři agendy) do dnešní podoby se 100 000 uživateli (úředníky) poskytujícími víc než stovku služeb od zmíněných výpisů přes matrikové záznamy až po zřizování datových schránek.

Vedle toho byl Czech POINT rozšířen o rozhraní CzechPOINT@office, kde každý měsíc probíhá autorizovaná konverze vice než půl milionu dokumentů (většinou z listinné do elektronické podoby).

Dalším významným rozšířením poslední doby je vytvoření internetového rozhraní CzechPOINT@home, kde uživatel vybavený datovou schránkou může zdarma získat požadovaný autorizovaný výpis v elektronické podobě (s uznávaným elektronickým podpisem a kvalifikovaným časovým razítkem). Umožňují to dynamické formulářové aplikace Software602, které najdete zde.

Další informace přináší reportáž Událostí České televize, kterou můžete shlédnout zde.

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás

a medzitým sa rozlúčte s papierom

Využite kontaktný formulár

Volajte
+420 602 256 304