Z pera podnikatele: Ministerský souboj o e-královnu pandemických podpor

Digitalizace, eGovernment
2 reading_minutes

Porovnáváme personální podporu: ošetřovné (zajišťuje ministerstvo práce a sociálních věcí) a kompenzační bonus (ministerstvo financí).

První kolo jasně ovládla ministryně financí. Je to takřka neuvěřitelné: formulář je na webu, je jednoduchý, nemusíte tisknout, stačí vyplnit elektronicky. Všechno je rychlé a jak potvrdili všichni uživatelé, peníze přijdou prakticky obratem.

Ukázková citace quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam.

Ošetřovné, to je jiná káva. Kolegyně si pěkně vytiskly formulář a pelášily do školy pro potvrzení. Objevily se sice informace, že stačí poslat mailem, škola by prý, asi se to někde na Praze 6 stalo, poslala vše elektronicky zpět. Ovšem realita se od této fámy odchýlila o pouhých 180 stupňů.

Další práce už byla na účetní. Hotovo. Peníze nikde. Fakt hotovo? Ano. Peníze ale nikde, opravdu jsem je nedostala. Hm. Zaseklo se to, asi. Proč? Úředníci tak nějak neví. Telefonujeme a vyjednáváme. Tak prý vyřešeno. Stále čekáme na peníze.

No jasně, když pečuji o dítě, nejspíš bydlím jinde. Identifikace prostě musí být přesná... asi jako v Bartolomějské.

No, nic. První kolo bylo jasné: na celé čáře vyhrála parta z Letenské ulice. Ale my, podnikatelé, dobře víme, že nemůžeme posuzovat jen to, co je vidět na prvním formuláři. Musíme počkat i na zbytek. A tam to vypadá pro finance trochu hůře: prý tam je více kolonek, bude více kontrol. No, povídá se mezi lidem, uvidíme.

A jak to vidíte vy? Zkuste chytré formuláře na Podejto.cz

Zaujal vás článek?
Podělte se o něj se svými známými

Další čtení

Co vás spolehlivě ochrání před obchodními spory? Kvalitní archivace!

Co vás spolehlivě ochrání před obchodními spory? Kvalitní archivace!

Kdo provedl v dokumentu změny a kdy? Jaká verze smlouvy byla platná k určitému datu? Zvládnete to uhlídat v papírové verzi nebo kvantech dokumentů v počítači? Možná je čas přejít na spolehlivější formu archivace.

Jak efektivně označovat, kdy vznikl dokument a kdo a kdy v něm udělal změny?

Jak efektivně označovat, kdy vznikl dokument a kdo a kdy v něm udělal změny?

S elektronickými pečetěmi neztratíte kontrolu nad tím, jaká byla původní verze dokumentu a kdy se upravoval. Navíc tyto změny nelze jednoduše odstranit.

Jaké byly milníky digitalizace firemních procesů v roce 2020?

Jaké byly milníky digitalizace firemních procesů v roce 2020?

Letošek vstoupí do historie jako rok, kdy Covid-19 hnul s digitalizací firemních procesů více než jakékoliv dřívější kampaně. A to je vlastně pozitivní dopad pandemie.

Přihlaste se k odběru newsletteru
a buďte stále v obraze

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů