APM Automotive

Největším přínosem pro APM Automotive je zejména obrovská úspora času. Cyklus zpracování faktur z nejvzdálenější pobočky dříve trval i týden. Dnes je jedno, z jaké lokality se klientovi faktura zasílá, systém ji umí zpracovat během jediného dne.

Výchozí stav

APM Automotive s.r.o. ročně přijme od svých dodavatelů více než 70 tisíc dokladů ve fyzické i elektronické podobě a vystaví svým zákazníkům přes 600 tisíc faktur. Denně tak bylo potřeba doručit ke zpracování na centrále velké množství papírových dokumentů a uvést je do vnitřního oběhu.
Tento proces se děl výhradně fyzickým způsobem, a to od samého vzniku (např. došlá faktura od dodavatele do pobočky), až po jeho konec (ruční zanesení do účetního programu). Ani případné posílení klíčových oddělení by dlouhodobě nevyřešilo problémy s fyzickým oběhem dokladů, a proto se APM Automotive rozhodlo hledat řešení v podobě systému pro správu a řízený oběh dokumentů.

Díky dlouholeté zkušenosti s různými druhy podnikových softwarů jsme hledali takový systém, který by se více přizpůsobil našim potřebám. Zároveň jsme si chtěli co největší část spravovat vlastními silami. Přístup Software602 i flexibilita celého řešení splnily naše očekávání

Ing. Adéla Gröslová

APM Automotive s.r.o., projektová manažerka

Výstup

APM Automotive chtělo v první fázi projektu vyřešit zpracování příchozích i odchozích faktur. Bylo nutné provést integraci s vlastními systémy ERP a současně se napojit i na systém OCR od externího dodavatele Konica Minolta. Cílem bylo vytvořit provázaný bezpapírový oběh dokumentů od začátku do konce. Prvotní analýza vycházela z už analyzovaného stavu pro výběrové řízení.

Základním požadavkem např. u fakturace byl automatický převod tištěných dokumentů do elektronické podoby pomocí OCR, který převedenou fakturu importuje do systému DMS od Software602, jehož prostřednictvím se dostane k účetním, kteří fakturu schválí, a poté se automaticky nahraje do účetního systému od externího dodavatele.

Přiložené soubory

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222