Pojišťovna Uniqa

Usnadnit práci obchodním zástupcům bylo cílem firmy UNIQA. Obchodní zástupci nyní mohou podepisovat smlouvy o pojištění s klienty přímo v terénu a nemusejí se věnovat zbytečné administrativě. Na bezpapírové sjednávání smluv s biometrickým podpisem nejprve přešlo 150 nejvýkonnějších obchodních zástupců společnosti UNIQA, následně se jejich počet zdvojnásobil.

Segment: Korporace

Výchozí stav

Před zavedením bezpapírového podepisování smluv s klienty museli obchodní zástupci pojišťovny UNIQA spravovat velké množství papírových dokumentů, fyzicky je dopravit k zákazníkovi, nechat podepsat a poté prostřednictvím nejbližší pobočky doručit do centrály. Celý tento proces, včetně skenování dokumentů, jejich fyzické archivace a zasílání klientovi, trval řádově několik dní až dva týdny. Veškeré smlouvy bylo nutné archivovat v šanonech, které zabíraly stále větší prostor, přičemž UNIQA jako celek ročně uzavřela 200 až 300 tisíc smluv a tento počet každoročně stoupal.

Zrychlení práce obchodních zástupců bylo okamžité. Proces uzavírání pojistných smluv, který se dříve počítal na dny, kdy klasická papírová smlouva musela nejprve putovat do pobočky, odtud do centrály, zde ji někdo zpracoval, archivoval a potvrzenou odeslal poštou klientovi, se zkrátil ze 14 dnů na okamžik. Klient má pojistku uzavřenou v podstatě druhý den. Rychleji to už ani nelze realizovat.

FILIP JIRÁSEK

UNIQA Pojišťovna 

Hlavní přínosy digitalizace

  • Zkrácení doby uzavření a potvrzení pojistné smlouvy ze 14 dní na hodiny
  • Možnost biometrického podpisu na zařízeních různých typů a dodavatelů
  • Okamžitá archivace dokumentu a zabezpečení proti jeho ztrátě
  • Zabezpečení proti pozměňování dokumentu a neoprávněnému přístupu
  • Dlouhodobá právní validita a uchování smluvních dokumentů
  • Dokumenty jsou opatřeny metadaty, které umožňují fulltextové vyhledávání
  • Systém umožňuje zpracovávat a dlouhodobě uchovávat statisíce smluv měsíčně a tento počet může i nadále růst
  • Archivace odchozích e-mailů dává pojišťovně do rukou nezpochybnitelný důkaz o podobě elektronicky zaslaného návrhu smlouvy

Přiložené soubory

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222