Uspěli jsme na digitálním trhu EU

Dnes jsme dosáhli významného úspěchu v rámci digitálního trhu Evropské unie. Stali jsme se kvalifikovaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru ověřování platnosti elektronických podpisů a uchovávání platnosti elektronických podpisů. Tyto služby pod souhrnným názvem SecuSign jsou v souladu s evropským Nařízením eIDAS.

Tyto služby pod souhrnným názvem SecuSign jsou v souladu s evropským Nařízením eIDAS.

Získaná certifikace je výjimečným úspěchem. V rámci EU je Software602 prvním subjektem, který nabízí obě tyto kvalifikované služby pro bezchybnou práci s digitálními dokumenty podle nařízení eIDAS přes všechny certifikační autority v celé Evropské unii. V rámci EU byly doposud jen tři subjekty, které poskytovaly kvalifikované služby ověřování podpisů, kvalifikovaná služba uchovávání podpisů byla do dnešního dne jen jedna.

 „SecuSign jsou nejen kvalifikované služby vytvářející důvěru, ale i další rozšiřující služby, které mohou využívat zákazníci z řad firem i institucí napříč celou Evropou,“ říká Pavel Nemrava, ředitel divize Public společnosti Software602, a dodává: „Využíváním kvalifikovaných služeb získávají klienti jistotu a bezpečí při práci s elektronickými podpisy nebo pečetěmi, kterou doposud neměli. Za správnou funkci kvalifikovaných služeb ručíme podle zákona a ručíme tak tedy i za případné škody. Služba SecuSign je určena zejména těm, kteří chtějí mít právní jistotu při práci s digitálními originály dokumentů.“

Více se o kvalifikovaných službách dozvíte na stránkách SecuSign.

Oznámení o udělení statusu kvalifikované služby vytvářející důvěru najdete zde

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222