Společné vystoupení s Microsoftem

loga společností Microsoft a Software602

Microsoft a Software602 oznámily na společné tiskové konferenci spolupráci zaměřenou na oblast veřejné správy i na další sektory trhu. Akce se zúčastnili členové představenstva Software602 i zástupci vrcholového vedení společnosti Microsoft v České republice, včetně ředitele pro veřejnou správu Davida Frantíka.

Předseda představenstva Software602 Richard Kaucký a David Frantík ve svých úvodních vystoupeních zdůraznili, co obě společnosti spojuje a kde mohou nabídnout unikátní technologie takovým způsobem, aby to výrazně zefektivnilo fungování zákaznických organizací – cloud computing, mobilní aplikace a důvěryhodné digitální dokumenty.

Člen představenstva Software602 a obchodní ředitel pro veřejnou správu Pavel Nemrava pak představil koncept mobilní kanceláře založený na technologiích Software602 a Microsoft, který zaměstnancům úřadů, strážníkům, inspektorům a všem dalším, kdo pracují v terénu, umožňuje přímo na místě vytvářet právně platné dokumenty obsahující fotografie, zadávat data atd.

Tisková konference společností Software602 a Microsoft

Praktické využití takové mobilní kanceláře předvedl tajemník města Milevsko František Troják. Jak zdůraznil, nejde jen o to, že zvyšuje pohodlí úředníků, ale především o to, že úřadu šetří rozpočtové peníze a umožňuje poskytovat lepší služby občanům.

Pavel Nemrava pak informoval o formulářích pro mobilní zařízení a jejich prvním masovém nasazení – daňové přiznání za rok 2013, které vyplnily desetitisíce lidí a které představovalo podstatnou část elektronicky podaných daňových přiznání.

Tisková konference společností Software602 a Microsoft

Závěrečná část tiskové konference byla věnována konceptu dlouhodobých dokumentů (tedy takových, u kterých je dlouhodobě zajištěna čitelnost a právní účinek) a tomu, jak tyto dokumenty vytvářet a uchovávat v prostředí Office 365 pomocí služby Long-Term Docs. Hovořili ředitel divize Long-Term Docs ve společnosti Software602 Martin Vondrouš a produktový manažer divize Office ve společnosti Microsoft Martin Panák.

Tiskovou zprávu najdete zde.

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222