Software602 a evropské normy pro archivaci: Detailně dodržujeme, ale také určujeme jejich podobu

Ve včera vydaném komuniké společnost Software602 oznámila, že se její konzultanti již několik měsíců podílejí na činnosti pracovních skupin ETSI (European Telecommunications Standards Institute),...

logo ETSIVe včera vydaném komuniké společnost Software602 oznámila, že se její konzultanti již několik měsíců podílejí na činnosti pracovních skupin ETSI (European Telecommunications Standards Institute), které se zabývají rozvojem norem pro elektronické podpisy a dlouhodobou archivaci dokumentů opatřených elektronickým podpisem.

Jedná se o normy PAdES, CAdES a XAdES, respektive jejich archivační verze PAdES-LTV, CAdES-A a XAdES-A. Podle rozhodnutí Evropské komise a zákona o elektronickém podpisu (227/2000 Sb.) jsou formáty definované v těchto normách pokládány za referenční formáty, což poskytuje jistotu, že je budou akceptovat úřady ve všech zemích unie.

Společnost Software602 již delší dobu vyvíjí produkty a služby, které detailně respektují normy ETSI, což potvrdilo i ETSI organizované testování. Nyní tyto normy také spoluvytváří.

Tiskovou zprávu najdete zde, informace o Elektronickém archivu Software602 pak zde.

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222