Skončili jsme s papírem! Přiznání k dani pouze přes datovou schránku

A víme proč. Chceme dělat věci jednodušší. Víme, že to jde a nemusí to být vůbec složité. Stačí se jen rozhodnout a uvidíte, jak je to snadné, pohodlné a navíc i spolehlivé. Proto od letošního roku...

A víme proč. Chceme dělat věci jednodušší. Víme, že to jde a nemusí to být vůbec složité. Stačí se jen rozhodnout a uvidíte, jak je to snadné, pohodlné a navíc i spolehlivé. Proto od letošního roku budeme podporovat jen online podání daňových přiznání datovou schránkou na portálu PODEJTO.CZ.

Když se připojíte, ušetříte spoustu času, který můžete věnovat čemu chcete. Výběr je jen na vás. Věříme, že vaším koníčkem není stát ve frontě na poště nebo na finančním úřadě a proto jsme řekli papíru ne. A kromě ušetřeného času vás bude hřát dobrý pocit z toho, že i díky vám není potřeba kácet tolik stromů pro výrobu papíru, bez kterého se můžeme všichni snadno obejít. Je to opravdu tak snadné.

Formuláře Přiznání k dani z příjmu jsou dostupné na portálu PODEJTO.cz

Jak na to?

Jednoduše. Buď chytře, nebo “postaru”. Podívejme se třeba na takové daňové přiznání. Jistě, pořád je možné vyplňovat papírové formuláře nebo si formulář vyplnit na počítači či tabletu, vytisknout a odnést na poštu nebo finanční úřad. Ale proč? Jde to přece i jinak. Stačí mít datovou schránku a díky portálu PODEJTO.CZ můžete podávat nejen daňová přiznání z pohodlí svého domova, kanceláře nebo třeba horské chaty. Pokud datovou schránku nemáte, můžete si ji snadno zřídit. Pokud datovou schránku nemáte a zřídit si ji nechcete, je to volba, kterou plně respektujeme. Ale s podáním daňového přiznání vám pak nepomůžeme. Bez aktivní datové schránky formulář nelze odeslat ani vytisknout a vyplňování údajů by tak byla zbytečná ztráta času.

Když datovou schránku máte, nic vám nebrání v online podání vašeho daňového přiznání. A nemusíte ho rovnou vyplnit celé. Můžete vyplnit jen jeho část, vyplněná data v rozpracovaném formuláři uložit, kdykoli se k daňovému přiznání vrátit a práci dokončit. Po kontrole a odeslání daňového přiznání datovou schránkou pak máte možnost si odeslaný formulář uložit ve formátu PDF pro vaše další potřeby. Věříme, že v případě daňového přiznání skoncujete s papírem i Vy.

Formuláře Přiznání k dani z příjmu jsou dostupné na portálu PODEJTO.cz

/* */

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222