+420 222 011 602

Příspěvky Software602 pomáhají zachraňovat životy

Špičkové gynekologické pracoviště v Praze u Apolináře, kam jsou soustřeďovány nejvážnější případy, má k dispozici nejmodernější laparoskopické přístroje, jejichž využití snižuje rizika operací,...

21.7.2014 / Novinky

Špičkové gynekologické pracoviště v Praze u Apolináře, kam jsou soustřeďovány nejvážnější případy, má k dispozici nejmodernější laparoskopické přístroje, jejichž využití snižuje rizika operací, omezuje komplikace a v některých případech i zachraňuje životy. Zmíněná technologie byla pořízena s podporou Software602 a dalších komerčních firem.

Finanční příspěvky Software602 pomáhají zachraňovat životy

Podpora byla poskytnuta v rámci aktivit nadačního fondu Apolena, který se cíleně orientuje právě na podporu nasazení moderních technologií v sálech Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze "U Apolináře". Kromě zmíněné laparoskopie (nahlížení do dutiny břišní pomocí miniaturních kamer) se jedná zejména o endoskopii (nahlížení do tělních dutin a případně odběr vzorků tkání).

Užitečnost těchto moderních technologií potvrzují i záběry zveřejněné v rámci reportáže serveru iDnes (zde), které ukazují, jak mohou lékaři přesně zasahovat na základě detailních trojrozměrných záběrů tělních dutin. Tyto záběry zachycují orgány i lékařské přístroje. „Na 3D obraze daleko lépe dokážeme posoudit, jak hluboko zasahujeme do těla a tkání pacienta, což snižuje riziko poranění orgánů, které jsou za místem operačního pole“, uvedl k tomu operatér Michal Mára.

Software602 podporuje – vedle zmíněného fondu Apolena – i další dobročinné aktivity. Mimo jiné natočení filmu o unikátní kulturní památce, kterou je Vyšehradský kodex z roku 1085. Film bude promítán v rámci výuky na základních školách.

  • Další informace o sponzorských aktivitách Software602 najdete zde

Chcete vědět více? Kontaktujte nás

a mezitím se rozlučte s papírem

Volejte
+420 222 011 602

Pište na e-mail
info@602.cz

Nebo využijte
kontaktní formulář

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.
osobních údajů