PODEJTO.CZ je třetí

V rámci slavnostního vyhlašování výsledků 4. ročníku soutěže Společně otevíráme data získal portál PODEJTO.CZ třetí místo. Společný projekt Software602, NEPWPS.CZ a DATASYS uspěl v soutěži 30 aplikací z komerčních, neziskových i studentských projektů.

5.12.2016 / Novinky

Bronzová aplikace PODEJTO usnadňuje občanům i podnikatelům komunikaci s úřady. Využívá k tomu již existující nástroje a data, jen je na rozdíl od státu umí lépe využít. Místo pěti webů otevírá uživatel jen jeden a prostřednictvím datovky všechno řeší. Nikam nechodí, nestojí fronty, nehádá se s úředníky. Z pohodlí domova nebo práce komunikuje kdykoliv s jakýmkoliv úřadem a institucí. Formuláře mu portál předvyplňuje a kontroluje správnost. Portál je uživatelsky přívětivý a návodný. Obsahuje i množství životních situací s návodem, jak je řešit. Služba je poskytována zdarma.

V soutěži, kterou pořádá Nadace Otakara Motejla, uspěly aplikace odkrývající hospodaření státních institucí, správu veřejného majetku či zpřístupňující město bez bariér. Na prvním místě se umístila aplikace Hlídač smluv, na stříbrné příčce aplikace Mapa Samosprávy.

 

 

 

Více informací? Spojte se s námi.

Pište na
info@602.cz

Nebo využijte
kontaktní formulář

Na váš dotaz odpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.