Newsletter o formulářových rozhraních, miniaplikacích a formflow

Společnost Software602 vydala nové číslo pravidelného elektronického newsletteru. Aktuální číslo navazuje na včerejší vývojářskou a uživatelskou konferenci, znovu představuje vizi rozvoje...

Společnost Software602 vydala nové číslo pravidelného elektronického newsletteru. Aktuální číslo navazuje na včerejší vývojářskou a uživatelskou konferenci, znovu představuje vizi rozvoje formulářových technologií a vysvětluje ji do větší hloubky, než umožnil omezený rozsah prezentací.

To zahrnuje tři základní oblasti rozvoje formulářových technologií v podniku.

ROZHRANÍ K INFORMAČNÍM SYSTÉMŮM

Pokud nechcete přepisovat celý informační systém, ale jenom k němu rychle vytvořit interface, je pro vás určen Software602 FormApps Server,“ píše se v newsletteru. Koncepce formulářového rozhraní (FUI – Form User Interface) odpovídá na otázku, jak snadno „dostat“ plnou funkci stávajících informačních systémů na tablety, smartphony a počítače s dotykovými obrazovkami. Zároveň významně usnadňuje administraci a umožňuje poskytnout uživatelům přesně takové obrazovky, jaké vyžadují – včetně možnosti vytvořit společné rozhraní k několika systémům.

FORMULÁŘOVÉ APLIKACE

Software602 přináší firmám schopnost velmi rychle vytvářet aplikace dostupné z jakéhokoliv zařízení a postupně je dolaďovat podle měnících se potřeb uživatelů. Takovou formulářovou aplikací může být například schvalování nákupu nebo faktury, hlášení pojistné události, dovolenka, cestovní příkaz, protokol o jednání, inventura, převzetí zboží, docházka apod. Pro jejich podporu mohou být v rámci formulářových aplikací využity i další technologie (vestavěné v zařízení), jako jsou fotoaparáty, kamery, skenery, GPS navigace, NFC komunikace, diktafony apod.

WORKFLOW A ARCHIVACE

Formulářové aplikace lze provázat a vytvořit tak workflow aplikací, které může být použito jako základ řešení pro řízení procesů v návaznosti na informační systémy i mimo ně. To je důležité zejména tam, kde je zapotřebí rychle provádět procesní změny nebo kde je třeba řídit procesy poskytující konkurenční výhodu i proti podnikům pracujícím se stejným ERP systémem.

Články newsletteru tyto koncepty probírají z pohledu podnikových potřeb a procesů a ukazují, jaké změny mohou vnést do fungování organizace. Zabývají se technickou architekturou, produkty, optimálními postupy pro jejich zavedení, ale především předvádějí řadu konkrétních příkladů nasazení. Opomenuta není ani oblasti informační bezpečnosti.

Veškeré texty jsou k dispozici zde.

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222