Kotlíkové dotace se Software602

Říjnový sběr elektronických žádostí o kotlíkové dotace ve Středočeském kraji skončil úspěchem. Díky pečlivé přípravě krajského úřadu a formulářovému řešení od Software602 mohli lidé žádat o příspěvky na výměnu starých kotlů z pohodlí domova bez nutnosti stát dlouhé fronty v chladném počasí před budovou úřadu.

Žádost bylo možné podat pouze elektronicky – díky tomu bylo možné získat jednoznačné pořadí příchozích žádostí a také získání kompletních dat v elektronické podobě.

Zájem ze strany občanů byl enormní, první vteřinu po zahájení sběru žádostí přišlo cca 600 žádostí, v první minutě cca 1.500 žádostí. Za první den pak bylo podáno zhruba 4.500 žádostí. Sběr žádostí pokračuje do úplného vyčerpání alokovaných peněz anebo do konce příjmu žádostí, které je stanoveno na 30.6.2018. Středočeský kraj rozdělí v této výzvě mezi žadatele o dotaci na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech více než 502,2 milionů korun. Ke konci října zatím lidé požádali o příspěvky ve výši přesahující částku 450 milionů korun.

Sběr žádostí probíhal velmi jednoduše a transparentně. Každý žadatel po odeslání žádosti obdržel potvrzení o přijetí žádosti, na kterém byl jedinečný číselný kód, pořadí žádosti, datum podání a základní údaje o žadateli. Žádost podanou elektronickou formou si pak lidé vytisknou a spolu s potřebnými doklady, nutnými pro získání dotace, ji musí do 20 pracovních dnů doručit na Krajský úřad Středočeského kraje.

Krajský úřad také žadatelům umožnil nachystat si žádosti s měsíčním předstihem. Občané si tak mohli v klidu a postupně připravovat všechny nezbytné doklady, aby při zahájení sběru žádostí mohli mít vše potřebné nachystané k odeslání.

Sběr žádostí odstartoval 4. října 2017 v 8 hodin, kdy Středočeský kraj začal přijímat elektronické žádosti o příspěvky přidělené na výměnu starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním v 1. a 2. emisní třídě za tepelná čerpadla, kotle výhradně určené pro spalování biomasy, automatické kotle na uhlí a biomasu či za plynové kondenzační kotle.

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222