Elektronický podpis pomocí otisku prstu

Jako první přináší společnost Software602 možnost podepisování kvalifikovaným podpisovým certifikátem s využitím Touch ID. Díky této přelomové novince mohou majitelé zařízení společnosti Apple již ve...

TouchID v aplikacích pro iPhone i iPad od Software602

Jako první přináší společnost Software602 možnost podepisování kvalifikovaným podpisovým certifikátem s využitím Touch ID. Díky této přelomové novince mohou majitelé zařízení společnosti Apple již ve dvou generacích iPhonů a posledních iPadů s aplikací FormApps Mobile naplno využívat všech předností Touch ID, která pracuje s unikátním otiskem prstu místo kódu. Mezi ně patří zejména vysoká míra zabezpečení podpisového certifikátu a zároveň uživatelsky příjemné ovládání.

Všichni uživatelé naší aplikace FormApps Mobile mohli samozřejmě autorizovat dokumenty, fotografie nebo formulářová data i dříve. Zadávání alfanumerického kódu bylo ale z hlediska uživatele poněkud zdlouhavé a vyžadovalo maximální pozornost. Díky Touch ID odpadá nutnost pamatovat si a zadávat složitý kód. S naším řešením máte jistotu, že máte svůj unikátní přístup vždy s sebou”, říká Jan Petr, výkonný ředitel společnosti Software602.

Aplikace FormApps Mobile pro iOS dostupná na Apple AppStore

Elektronický podpis s kvalifikovaným certifikátem si získává stále větší oblibu mezi uživateli

Důvod je jednoduchý - dokumenty dnes vznikají prakticky jen v elektronické podobě a je proto logické využívat výhod, které toto řešení přináší. Mezi hlavní patří snadná manipulace s elektronickými doklady kdykoliv a kdekoliv včetně jejich odesílání, ověřování a archivace. Aplikace FormApps Mobile umožňuje podepisovat PDF dokumenty, formulářové aplikace a velmi jednoduše generovat kvalifikované certifikáty PostSignum. Využití je možné i pro jakékoli certifikáty vydané v souladu s platnými doporučením nejen v rámci Evropské unie. S pomocí služby LongTermDocs je možné připojit i časové razítko a uchovat tak doklady v čase, případně je zaregistrovat pro dlouhodobou údržbu.

V době interntetu a online propojení je tak opravdu zbytečné dokumenty tisknout na papír, podepisovat perem a posílat poštou. Podepisování elektronických dokumentů kvalifikovaným podpisovým certifikátem má stejnou váhu jako vlastnoruční podpis na papír, navíc se jedná o mnohem pohodlnější způsob práce s dokumenty. “Každý může podepisovat objednávky, dovolenky nebo třeba daňová přiznání i smlouvy prakticky odkudkoli a na jakémkoli zařízení. Nikdy to nebylo jednodušší a bezpečnější”, dodává Jan Petr.

Co je Touch ID?

Touch ID je způsob používání unikátního otisku prstu místo kódu. Stačí se dotknout tlačítka plochy na zařízení a snímač Touch ID otisk prstu přečte a umožní přístup do iPhonu nebo iPadu podporující Touch ID.

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222