Dlouhodobé dokumenty s biometrickým podpisem

Možnost pracovat i s digitálními dokumenty opatřenými biometrickými podpisy stejně jako s listinami (včetně právní síly a jistoty) přináší svým zákazníkům Software602 – díky spolupráci s firmou...

Možnost pracovat i s digitálními dokumenty opatřenými biometrickými podpisy stejně jako s listinami (včetně právní síly a jistoty) přináší svým zákazníkům Software602 – díky spolupráci s firmou Alfanomy, lokálním distributorem produktů německé společnosti SoftPro.

Při společném nasazení technologií SoftPro a Long-Term Docs je dokument chráněn tak, že uživatel se podepíše magnetickým perem na speciální destičku nebo případně i na zařízení s dotykovou obrazovkou. K dokumentu jsou pak připojeny vizualizace podpisu a jedinečná biometrická data o jeho vytváření (rychlost a tlak ruky). Tento celek (dokument s informacemi o podpisu) je pak ošetřen podle specifikací norem ETSI vyžadovaných českou i evropskou legislativou. Zákazník jej má ve svém úložišti nebo v jím zvoleném cloudu a služba Long-Term Docs mu dává jistotu, že v budoucnu bude možné snadno prokázat jeho autenticitu.

Toto spojení technologií přináší následující výhody:

  • Vychází vstříc uživatelům, kteří jsou zvyklí připojovat podpis ručně.
  • Umožní zahrnout i ty uživatele, kteří nejsou vybaveni podpisovým certifikátem.
  • Zvyšuje pohodlí i bezpečnost zároveň (není třeba si pamatovat PIN).
  • Dává jistotu, že dokument bude akceptován ve všech státech EU, že k ověření jeho pravosti bude stačit pár kliknutí a že tuto ověřitelnost lze udržet po neomezeně dlouhou dobu.

Spojení biometrických podpisů a služby Long-Term Docs je zvláště vhodné tam, kde dokumenty podepisuje větší počet uživatelů a kde nelze čekat, že se tito uživatelé vybaví podpisovými certifikáty (zákazníci, větší dealerské sítě atd.).

Společnost Softpro je leaderem v oblasti biometrického podpisu. Její technologie využívá 12 z 25 největších světových společností. Momentálně jsou nasazena v 50 zemích na pěti kontinentech.

Potřebujete více informací?

Využijte kontaktní formulář

Volejte
+420 222 133 222