+420 222 011 602

Rating AAA pro Software602

Česká kapitálová informační agentura ČEKIA udělila firmě Software602 nejvyšší možný rating AAA. Zařadila ji tak mezi nejstabilnější ekonomické subjekty působící na Českém trhu – na stejnou úroveň...

04/11/11 / News

logo ČekiaČeská kapitálová informační agentura ČEKIA udělila firmě Software602 nejvyšší možný rating AAA. Zařadila ji tak mezi nejstabilnější ekonomické subjekty působící na Českém trhu – na stejnou úroveň jako například elektrárenskou společnost ČEZ, Pražskou energetiku nebo T-Mobile Czech Republic.

Hodnocení ČEKIA Stability Award vychází z ratingového modelu, jehož cílem je co nejpřesněji definovat stabilitu firmy a predikovat její možné riziko úpadku a to až pro období následujících dvanácti měsíců. Model je založen na exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data. Výkonnost modelu, jež se blíží k 70 %, je dána především kvalitou a rozsahem dat, stejně jako i naprosto unikátní makro komponentou. Metodika ratingového modelu ČEKIA je zároveň v souladu s požadavky Basel II.

Would you like to know more? Contact us

and meanwhile say goodbye to paper

Call
+420 222 011 602

Write us to e-mail
info@602.cz

Or use
contact form

We will reply to your query within two working days.