Daňové přiznání za rok 2014 - včetně napojení na ČSSZ, zdravotní pojišťovny a Datové schránky

Formuláře přiznání k dani z příjmů v první polovině února!

V únoru 2015 budou hotové formuláře Přiznání k dani z příjmu pro fyzické a právnické osoby za rok 2014. Daňové přiznání tak budete moci vyplňovat kdykoliv a kdekoliv chcete, s výhodami práce na tabletu či jiném mobilním zařízení. Data můžete odeslat přímo vašemu Finančnímu úřadu prostřednictvím systému datových schránek, vedle toho formulářové aplikace online nabízí spoustu dalších výhod oproti vyplňování na papíře. Připravili jsme pro vás souhrnnou stránku s informacemi, se kterými je vhodné se seznámit před začátkem práce s formulářem. Více na stránce Užitečné informace pro uživatele - přejděte na stránku s informacemi nyní.

FormApps
 • Podporované OS: iOS 5.1+ (iPhone, iPad, iPod); Windows; Android (verze 4.1, 4.2, 4.3).
 • Prohlížeče: IE 8 a vyšší (ActiveX), Firefox 26+, Google Chrome 32+, Safari 5 a 6 (Java).

Formulářové aplikace online na portálu Podejto.cz

Formulářové aplikace pro podání daňového přiznání fyzických osob a následně i osob právnických budou dostupné v první polovině února 2015 na portálu PODEJTO.CZ, který slouží podnikatelům i soukromým osobám a firmám k nalezení dostupných elektronických formulářů na jediném místě - přes 40 formulářů pro snadný kontakt s úřady. Jakýkoliv formulář lze bezplatně vyplnit na počítači, tabletu nebo chytrém mobilním telefonu a odeslat jej příslušnému úřadu prostřednictvím datové schránky. Formulář daňového přiznání také umožňuje načíst data ve formátu XML z online i původní offline verze formuláře.

Formuláře Přiznání k dani z příjmu jsou od října 2014 dostupné na portálu PODEJTO.cz

 • Daňové přiznání pro fyzické osoby pomocí datové schránky. Kromě aktivované datové schránky nepotřebujete žádné další nástroje a certifikáty.
 • Není nutný kvalifikovaný elektronický podpis. 
 • Formulář kontroluje vyplněná data přes Daňový portál Ministerstva financí (EPO) a  obsahuje nápovědu pro správné vyplnění všech polí. 
 • Výhodou pro živnostníky je propojení daňového přiznání s formuláři Přehled o  příjmech a výdajích pro ČSSZ nebo některou ze zdravotních pojišťoven.
 • Klientská aplikace, samotný formulář a zřízení datové schránky jsou zcela zdarma.
 • Daňové přiznání právnických osob je možné snadno podat a odeslat jedním kliknutím přímo z formuláře přes datovou schránku. 
 • Nepotřebujete žádné další nástroje a certifikáty, ani kvalifikovaný elektronický podpis. 
 • Formulář kontroluje vyplněná data přes Daňový portál Ministerstva financí (EPO) a  informuje uživatele o typu a závažnosti případných chyb ve vyplnění formuláře. 
 • Formulář obsahuje nápovědu k jednotlivým kolonkám a upozorní uživatele v případě vkládání údajů v nesprávném formátu.
 • Klientská aplikace, samotný formulář a zřízení datové schránky jsou zcela zdarma.

Vyplňování na tabletu či jiném mobilním zařízení

V závislosti na používaném zařízení je pro práci s formulářovou aplikací na tabletu či mobilu nutné nainstalovat mobilní aplikaci FormApps Mobile z příslušného Store (Apple AppStore, Windows Store, Google Play). Ta Vám umožní plnohodnotně využít formulář pro daňové přiznání a jeho funkce na vašem zařízení.

Aplikace FormApps Mobile pro iOS dostupná na Apple AppStore Aplikaci FormApps Mobile pro Windows stahujte z Windows Store Aplikaci FormApps Mobile pro Windows Phone stahujte z Windows Phone Store Aplikaci FormApps Mobile pro Android stahujte z Google Play