Daňové přiznání za rok 2013 - včetně napojení na ČSSZ, zdravotní pojišťovny a Datové schránky

Daňové formuláře online 

Přinášíme online formuláře Přiznání k dani z příjmu pro fyzické a právnické osoby za rok 2013. Daňové přiznání tak můžete vyplňovat kdykoliv a kdekoliv chcete, s výhodami práce na tabletu či jiném mobilním zařízení. Data můžete odeslat přímo vašemu Finančnímu úřadu prostřednictvím systému datových schránek, vedle toho formulářové aplikace online nabízí spoustu dalších výhod oproti vyplňování na papíře. Připravili jsme pro vás souhrnnou stránku s informacemi, se kterými je vhodné se seznámit před začátkem práce s formulářem. Více na stránce Užitečné informace pro uživatele - přejděte na stránku s informacemi nyní.

FormApps
  • Podporované OS: iOS 5.1+ (iPhone, iPad, iPod); Windows; Android (verze 4.1, 4.2, 4.3).
  • Prohlížeče: IE 8 a vyšší (ActiveX), Firefox 26+, Google Chrome 32+, Safari 5 a 6 (Java).

Formulářové aplikace jsou online dostupné na portálu Podejto.cz

Od října 2014 jsou formulářové aplikace pro podání daňového přiznání dostupné na portálu PODEJTO.CZ, který slouží podnikatelům i soukromým osobám a firmám k nalezení dostupných elektronických formulářů na jediném místě - přes 40 formulářů pro snadný kontakt s úřady. I zde je samozřejmostí možnost jakýkoliv formulář vyplnit na počítači, tabletu nebo chytrém mobilním telefonu a odeslat jej příslušnému úřadu prostřednictvím datové schránky. Formulář daňového přiznání také umožňuje načíst data ve formátu XML z online i offline verze formuláře.

Formuláře Přiznání k dani z příjmu jsou od října 2014 dostupné na portálu PODEJTO.cz

  • Daňové přiznání pro fyzické osoby pomocí datové schránky. Kromě aktivované datové schránky nepotřebujete žádné další nástroje a certifikáty.
  • Není nutný kvalifikovaný elektronický podpis. 
  • Formulář kontroluje vyplněná data přes Daňový portál Ministerstva financí (EPO) a  obsahuje nápovědu pro správné vyplnění všech polí. 
  • Výhodou pro živnostníky je propojení daňového přiznání s formuláři Přehled o  příjmech a výdajích pro ČSSZ nebo některou ze zdravotních pojišťoven.
  • Daňové přiznání právnických osob je možné snadno podat a odeslat jedním kliknutím přímo z formuláře přes datovou schránku. 
  • Nepotřebujete žádné další nástroje a certifikáty, ani kvalifikovaný elektronický podpis. 
  • Formulář kontroluje vyplněná data přes Daňový portál Ministerstva financí (EPO) a  informuje uživatele o typu a závažnosti případných chyb ve vyplnění formuláře. 
  • Formulář obsahuje nápovědu k jednotlivým kolonkám a upozorní uživatele v případě vkládání údajů v nesprávném formátu.

Vyplňování na tabletu či jiném mobilním zařízení

V závislosti na používaném zařízení je pro práci s formulářovou aplikací na tabletu či mobilu nutné nainstalovat mobilní aplikaci FormApps Mobile z příslušného Store (Apple AppStore, Windows Store, Google Play). Ta Vám umožní plnohodnotně využít formulář pro daňové přiznání a jeho funkce na vašem zařízení.

Aplikace FormApps Mobile pro iOS dostupná na Apple AppStore Aplikaci FormApps Mobile pro Windows stahujte z Windows Store Aplikaci FormApps Mobile pro Windows Phone stahujte z Windows Phone Store Aplikaci FormApps Mobile pro Android stahujte z Google Play

Daňové formuláře offline

Využijte chytré formuláře pro podání Přiznání k dani z příjmu pro fyzické a právnické osoby za rok 2013. Vedle odeslání Finančnímu úřadu přímo do datové schránky, poskytují interaktivní formuláře spoustu dalších výhod oproti vyplňování na papíře. Údaje máte pod vlastní kontrolou a ještě ušetříte spoustu času jinak stráveného například na poště.

DAP_FO.zfo, 748 kB, aktualizace: 21. 10. 2014, 11:00 DAP_PO.zfo, 161 kB, aktualizace: 14. 10. 2014, 08:10

Form Filler - nástroj pro práci s formuláři ve formátu .ZFO

Pro práci s formuláři, které jsou ve formátu *.ZFO, je nutné stáhnout program Software602 Form Filler na pevný disk počítače a provést jeho instalaci. Program je zdarma a nevyžaduje žádnou registraci. Kromě automatických výpočtů je výhodou i několikanásobná kontrola zadaných dat. Uživatel se nemusí bát, že zapomene něco vyplnit, formulář ho upozorní na doplnění chybějící údajů a zkontroluje správnost formátů. Zároveň obsahuje i nápovědu k jednotlivým kolonkám. Je možné uložit rozpracovaný formulář v průběhu vyplňování a vrátit se k dokončení později. Form Filler pracuje na operačních systémech MS Windows, Linux a Mac OS.

TA ČR
Projekt Daňové formuláře online je řešen s finanční podporou TA ČR.